Düğün Organizasyonu

Düğün Organizasyonu

Narlidere Düğün Organizasyon işlerimiz


Tolga Kara Müzik Organizasyon; Narlidere'de siz değerli müşterilerinin özel anlarını, unutulmaz kılmak hedefi ile yola çıkmıştır. Sektördeki yenilik ve gelişmeler ışığında müşteri memnuniyeti ilkesi ile hareket ederek, sunulan kaliteli hizmetin devamını sağlayarak bu sektörde Narlidere'de lider olmayı hedeflemektedir. Tolga Kara Müzik Organizasyon olarak, özel davetleriniz, düğün organizasyonları, kurumsal organizasyonlar, Festival - Konser organizasyonlarınızda; Zamanında ve üstün hizmet anlayışımız, Şık bir dekor ve genel süsleme hizmetlerimiz, Ses ışık görüntü sistemlerimiz, Görsel şovlarımız ve Sanatçı temini ile Hayatınızın en mutlu anının kusursuz olması amacıyla hayal ettiğiniz günleri gerçekleştirme imkânı sunuyoruz. Öncelikli hedefimiz “organizasyon firması “ kavramlarının doğru anlaşılmasını sağlamak ve İşimizi en doğru biçimde yaparak, kültür sanat hayatımızı zenginleştirmektir. Sizlerin hayalleri istekleri doğrultusunda hem zevkinize, hem bütçenize uygun seçenekler sunup, en ince detayları düşünerek kaliteli şık ve çarpıcı bir şekilde hazırlamak, en özel ve mutlu günlerinizin akıllardan hiç silinmemesini sağlamaktır Özel günlerinizi, birlikte sağlık ve mutlulukla yaşamak dileğiyle...

 

Narlıdere organizasyon firması olarak sizlere düğün olmak üzere nişan, kına gecesi ve tüm davet organizasyonlarınız için süsleme, ekip ve ekipman temini,ses ve ışık sistemi temini hizmetleri veriyoruz. Sektörümüzde İzmir’in en iyi, güvenilir ve kaliteli, önde gelen firmaları arasında yer alan bir düğün ve davet organizasyonu firmasıyız. Düğün süslemeleri, düğün malzemeleri, organizasyon yönetimi , ses sistemi ve ışıklandırma,  düğün ekipleri, düğün yemekleri, masa ve sandalye süslemeleri gibi ihtiyaçlarınız için hizmetinizdeyiz.

Düğün & Nişan Süsleme paketi: Masa sandalye giydirme, sandalyeler için tül bağlama, masa üstü dantel kapak, masa üstü ayna ve tek kollu çiçekli şamdan, gelin yolu, volkan ve konfetiler, gelin damat masası süslemesi ve çevre süslemesi. 
 

DÜĞÜN & NİŞAN ORGANİZASYONLARI MALZEME TEMİNİ VE SÜSLEMELERİ PAKETİ
- Tiffany sandalyeler ve sandalye tül süslemesi
- Masalar, masa örtüsü, dantel kapak, masa üstü ayna ve çiçekli şamdan
- Gelin yolu süsleme, halı, Volkan ve konfetiler 
- Gelin ve Damat masası hazırlanması, süslenmesi

 

Masa ve sandalye süsleme (Masa ve sandalye giydirme): Masalarda genel olarak krem ya da saten beyaz örtü kullanılır. Dantel kapak ile örtü kuvvetlendirilir. Dantel kapak seçimi ekru, toz pembe ya da bu tarz bir renk olabilir. Plastik sandalyede sandalyelerin arkası tül kuşak fiyonk şeklinde bağlanarak süslenir. Tül bağlamalar renkli şekilde yapılabilir. (Ör: Beyaz, turkuaz, fuşya, kırmızı, sarı, siyah, pembe vs.) Ayrıca masaların üstü renkli pul, payet, boncuk veya çeşitli süsler ile süslenebilir. Yine masaların üstüne canlı veya yapay çiçek süslemeleri uygulanabilir. Masaların süslenmesinde tercih edilen çiçeklerin ortasında fanus ve mum vardır. Masa üstü süslemeleri için tercih ve talepleriniz doğrultusunda ayna, mumlar ve şamdanlar da kullanılabilir.    Düğün organizasyonları için ihtiyaç duyabileceğiniz birçok şeyi firmamızdan temin edebilirsiniz. İsterseniz düğününüzün her detayını birlikte planlayalım. İsterseniz düğünü yapacağınız mekanda istediğiniz süslemeleri yapıp, eksik olan gerekli düğün ekipmanlarını temin edelim. Düğün organizasyonları kapsamında vermiş olduğumuz hizmetlerin ana başlıkları ve datayları şu şekildedir.

 • Nikah masası süsleme (Gelin-damat masası): Özel tüller, şık kumaşlar ve şık kristal taşlarla süslü deri nikah masasının üstünde iki adet büyük özel canlı çiçek bulunur.
 • Masa süsleme (Masa giydirme)
 • Masa süsleme konseptlerimiz (Masa giydirme + runner veya kapak)
 • Masa süsleme (Masa üstü çiçekli şamdanlar, masa üstü canlı çiçek süslemesi, masa üstü yapay çiçek süslemesi)
 • Sandalye süsleme (sandalyeler giydirilir ve renkli tülle fiyonk şeklinde bağlanır)
 • Gelin yolu süslemesi (Gelin yolu ve çiçek takı süsleme): Canlı çiçekli sarmaşıklı led ışıklı gelin yolu süslemeleri.
 • Volkan ve Işık Seli: Görsel olarak son derece etkileyici bu gösteri nikah kıyıldığında uygulanabilir.
 • Fotoğraf ve video çekimi
 • Profesyonel orkestralar, Müzisyen temini, Fasıl ekipleri, İlahi ve tasavvuf sanatçıları
 • Barkovizyon gösterisi
 • Konfeti show
 • Havai fişek gösterisi
 • Masa ve sandalye kiralama
 • Nikah masası kiralama
 • Gelin yolu kiralama
 • Şamdan kiralama
 • Ses ve ışık sistemi kurulumu, DJ Hizmeti
 • Catering hizmeti
 • Karşılama ve yer gösterme hostesleri
 • Lazer show
 • Düğün ekipmanları kiralama
 • Düğün yeri danışmanlığı ve anlaşmalı düğün mekanları

  

 

Düğün Organizasyonu nasıl yapılır? Düğün organizasyonları için pratik çözümler ve önemli bilgiler için bize ulaşmanızı öneririz. Dilerseniz havuz başı düğün organizasyonları, dilerseniz tekne, kır, salon düğünü organizasyonlarınız için Narlıdere Organizasyon sizlere tecrübeli kadrosu ile kalitesi ve uygun fiyatlarıyla ekonomik hizmet sunar.

DÜĞÜN SÜSLEMELERİ:

    Düğün Süslemeleri nasıl yapılır? Bu soruya düğün organizasyonları kapsamında sunduğumuz düğün süsleme hizmetlerini  çeşitli  başlıklarda özetleyerek yanıt vermek istedik. Bununla birlikte düğün organizasyonunda süslemeler için (renk,  şekil ve uygulamanın yapılacağı bölge seçimi) gibi detaylara birlikte karar verelim. Düğün süslemelerine ait birçok görseli sitemizin resim galerisi bölümünde bulabilirsiniz.

   Masa Süsleme: Masa süslemeleri nasıl yapılır? Masalar, masa  şekline uygun örtülerle örtülüp, masa üstüne çeşitli süsleme uygulamaları yapılır. Masa üstü süsleme uygulamalarından bazıları şunlardır: Masa üstü canlı çiçek uygulaması, masa üstü şamdan uygulaması, masa üstü için yapay çiçek uygulaması, masa üstü canlı çiçekli şamdan, ayna, supla, peçetelik, runner, masa kapağı, boncuk, pul-payet vb süsler. Masa süslemelerine ait birçok görseli sitemizin resim galerisinde bulabilirsiniz.

   Sandalye Süsleme: Sandalye süslemesi nasıl yapılır? Sandalyeler beyaz saten ve ya streç örtüler ile giydirilip arka kısmı renkli fiyonk ile bağlanır. Sandalye süslemesi ile ilgili detaylı görselleri sitemizin resim galerisi bölümünde bulabilirsiniz.

   Nikah Masası Süsleme: Nikah masası süslemesi  nasıl yapılır? Nikah masası dökümlü, parlak, şık kumaşlarla süslenir. Bu süsler drape vb. şekillerde olabilir. Nikah masası için canlı çiçeklerden oluşan masanın ön tarafına doğru sarkacak şık, bir veya iki adet çiçek yaptırılır. Nikah masası süslemelerine ait birçok görseli sitemizin resim galerisi bölümünde görebilirsiniz.

   Gelin Masası Süsleme: Gelin masası süslemeleri nikah masası süslemeleriyle benzer şekillerde yapılır.

   Gelin Yolu Süslemesi: Gelin yolu süslemesi nasıl yapılır? Gelin yolu; gelin ve damadın düğün organizasyonu esnasında ilk girişte, gelin ve damadın volkan ve konfetiler eşliğinde giriş yapacağı süslenmiş, kırmızı halı serili giriş yoludur. Gelin yolu uygulaması için çeşitli seçeneklerimiz mevcuttur. Gelin yolu süslemeleri ile ilgili görseller sitemizin resim galerisi bölümünde mevcuttur.

 1. Tak (kemer) şeklinde gelin yolu:  Sarmaşıklı, ışıklı, tül ve çiçeklerle süslenmiş kemerlerden ve kırmızı halıdan oluşur. Girişte volkan ve konfeti uygulaması yapılır.
 2. Ferforje gelin yolu:  Dekoratif ferforje demirlerin tüllerle süslenmesi, ferforje ayağın üstünde canlı çiçek uygulaması ve kırmızı veya beyaz halıdan oluşur.  Girişte volkan ve konfeti uygulaması yapılır.
 3. Şamdanlı gelin yolu:  Yüksek şamdanların üzerine yapılan canlı çiçek uygulamasından ve halıdan oluşur. Her zamanki gibi ilk girişte volkan ve konfeti uygulaması yapılır.
 4. Kütük mumlardan oluşan gelin yolu: Karşılıklı dizilmiş beyaz kütük mumlardan ve halıdan oluşur.  Tabi ki ilk girişte volkan ve konfeti uygulaması yapılır.

Alan Süslemesi: Alan süslemesi kapsamında düğün organizasyonunun yapılacağı alan ve çevresindeki uygun yerler tül, fiyonk, kumaş ve uygun materyallerle süslenir.
Nişan süslemeleri: Nişan organizasyonları için düğün organizasyonu süslemelerine benzer süsleme çalışmaları yapılır.
Kına Gecesi Süslemeleri: Kına gecesi organizasonları için, kırmızı, mor fuşya ağırlıklı düğün süslemelerine benzer uygulamalar yapılır.

EKİPMAN KİRALAMA

- Masa Sandalye Kiralama: Düğünü yapacağınız mekanda masa sandalye olmaması veya bulunan masa sandalyelerin kullanıma uygun olmadığı durumlarda  Organizasyon firmamızdan masa sandalye temini yapabilirsiniz.
- Nikah masası kiralama: Lake beyaz şık nikah masası, gelin damat için yüksek gelin-damat sandalyeleri, şahitler ve nikah memuru için puflardan oluşur.
- Şamdan kiralama: Tek kollu, üç kollu, beş kollu, çiçekli çiçeksiz şamdanlar.
- Gelin yolu kiralama: Kemer şeklinde gelin yolları, Şamdanlı ve fanuslu gelin yolları, Kristal taşlı gelin yolları ve ferforje gelin yolları.
- Supla kiralama: Çeşitli renklerde ve  modellerde suplalar.
- Ses ve ışık sistemi kiralama ve DJ Hizmeti
- Podyum kiralama
- Anı kürsüsü kiralama ve anı defteri
- Örtü kiralama: 
Yuvarlak masa örtüleri, kare ve dikdörtgen masa örtüleri, çeşitli masa kapakları, organze sandalye bağlamaları, servis ve kokteyl masası örtüleri kiralama hizmetleri.

- FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMİ, BARKOVİZYON KURULUMU

Fotoğraf Çekimi: Düğün organizasyonu öncesi, organizasyon süresince ve akabinde çekimler yapılır. Seçtiğiniz resimlerden oluşan albüm ve baskılar sizlere teslim edilir.

Video Çekimi: Fotoğraf çekiminde olduğu gibi; düğün organizasyonu öncesi, organizasyon süresince ve akabinde çekimler yapılır. Çekilen görüntüler montajlanarak DVD ye çekilir ve orijinal kaset ile birlikte sizlere teslim edilir.

Barkovizyon Kurulumu: Gelin damat ve sevdiklerinin özel anlarının karelendiği resimler, müzikli slayt gösterisi olarak barkovizyon perdesinden sergilenir.

- ORKESTRA, MÜZİSYEN VE SANATÇI TEMİNİ
- Müzik Grupları
- Fasıl ekipleri
- Piyanist şantör
- İslami düğün organizasyonları için ilahi grupları
- İlahi sanatçıları
- Tasavvuf ekipleri
- Semazenler 

DÜĞÜN HAZIRLIKLARI VE DÜĞÜN ORGANİZASYONLARI İÇİN HERŞEY DÜĞÜN ORGANİZASYONU & NİŞAN ORGANİZASYONU

Beklentilerinizi gerçeğe dönüştüren detaylara önem veren, güleryüz ve yüksek müşteri memnuniyetini hedefleyen organizasyon firmaları kıyasıya yarış halinde. Narlıdere Organizasyon ailesi de bu seçkin organizasyon şirketleri arasındaki yerini kısa zamanda alarak sizlere hizmet vermektedir.

Bembeyaz ve ne yazık ki çok ayrıntılı bir rüya bu. Kendinizi o bitmez tükenmez ayrıntılara kaptırırsanız rüya kolayca kabusa dönüşebilir. Siz bu güzel anın tadını çıkarın, tüm detayları biz organize edelim. Yapmayın, yaptırın! Öyle ya, siz neden yorulacaksınız, bırakın başkaları yorulsun.

Başkalarından kasıt, ne aile ne de arkadaşlar, basbayağı profesyonellerden söz ediyoruz. Bırakın ayrıntıları onlara, siz işin beyaz ve keyifli yanıyla ilgilenin. Neyse ki artık seçenek fazla, size her kolaylığı göstermek için birbiriyle yarışan şirketler çok. Şöyle ki; müstakbel eşinizle birlikte düğün organizasyonunuz için bir organizasyon şirketinin kapısını çaldınız. Şirket, sizinle önce uzun bir sohbete başlıyor; tarzınızı, törenden beklentilerinizi ve pek tabii ki bütçenizi ölçüyor. Şirketlerin faaliyet alanları genel de şöyle: Mekanın belirlenmesi, davetli listesinin ve davetiyelerin hazırlanması, LCV (Lütfen Cevap Veriniz) hizmetleri, dekorasyon ve süslemeler, ses - ışık - görüntü sistemlerinin, podyum ve sahne platformunun kurulması, masa parterlerinin ve ışıklandırma sisteminin seçimi, nikah masası süslenmesi, gelin yolu, gelin el çiçeği, gelin arabası, nikah şekeri tasarım ve uygulamaları, konukların ulaşım ve konaklama hizmetleri, multi-vizyon gösterimi, fotoğraf - video çekimi, havai fişek ve diğer gösteri efektleri, DJ, orkestra ve sanatçı danışmanlık hizmetleri, hostes - güvenlik ve tüm organizasyon görevlilerinin temini, çadır ve tente sistemlerinin kurulması.

Eğer kendi evinizin bahçesinde bir düğün organizasyonu gerçekleştirecekseniz, talebiniz halinde çalıştığımız catering firmalarıyla koordineli olarak çalışıyoruz. 
Düğününüzü kusursuz kılacak tüm ayrıntılarla birebir ilgilenmek adına Narlıdere Organizasyon, düğün sahiplerinin hizmetinde.

Narlıdere organizasyon kısa sürede seçkin düğün organizasyon şirketleri arasındaki yerini almıştır. Düğün organizasyon firmaları arasındaki fiyat ve kalite farkını görmek için bizimle irtibata geçiniz.

Çalışmalarımızı ve Örnek süslemelerimizi yakından görüp, daha detaylı bilgi alıp, kararınızı daha sağlıklı verebilmeniz için Showroomumuzu ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz (randevu verdiğiniz taktirde) biz gerekli sunumu uygun gördüğünüz yerde yapabiliriz.

Sünnet düğünü organizasyonları
Nişan organizasyonu
Mezuniyet töreni organizasonu
Kına gecesi organizasyonu ve daha fazlası...

Düğün organizasyonu süsleme hizmetleri paket programlarımız: 
- Masa Süslemesi: (masa kapaklı yada runner) 
- Masa üstü aranjman canlı çiçek: (çiçeklerin ortasında fanus ve mum vardır) Veya çiçekli şamdan.
- Masalara pul ve renkli süsler serpiştirilmesi
- Sandalye Süslemesi: (sandalye giydirme beyaz parlak örtü ile arkası renkli cam organze fiyonkla bağlı)
- Gelin Yolu Süslemesi: (Giriş Takı + sarmaşıklı ve let ışıklı yollar + 2 adet yol kenarı ferforje şamdan + canlı çiçek + mum + 2 adet volkan + sis makinesi ve Kırmızı Halı) 
- Gelin Damat masası veya nikah masası: (tüllerle ve şık kumaşlarla süslü 2 adet yüksek deri gelin damat sandalyesi + 2 adet büyük özel canlı çiçek)
- Alanın tül ve kumaşlarla süslenmesi
- Anı kürsüsü ve anı defteri
- Volkanlar: (gelin yolu ve dans sahnesi için)

Yaz Düğünü Organizasyonları: Haziran ayı düğün ayı derler... Düğün organizasyonları için en çok tercih edilen mevsim yaz mevsimidir. Yaz düğünleri düşsel güzellikler taşıdığı için bir başka tat bırakır. Tarihi mekanlarda, hoş bir restorantta, kırda veya teknede yaz düğünü için de hizmetinizdeyiz. Yaz düğünü için genelde düğün ortamı olarak açık bir alan tercih edilir ama olabilecek yağmur sürprizini de unutmayın.

Kır Düğünü Organizasyonu: Kır düğünü mekanları, kır düğünleri son yılların trendi... Kır düğünü yapmayı planlıyorsanız ve aklınızda fazla bir yer yoksa, kır düğünü için tüm detaylar ve çeşitli yer seçenekleri ile hizmetinizdeyiz. Kır düğünleri diğer düğün mekanlarına göre daha samimi, doğal bir ortam yaratılmasını sağlar.

DÜĞÜN ORGANİZASYONLARI İÇİN ÖNEMLİ NOTLAR VE PRATİK BİLGİLER
KENDİ DÜĞÜNÜNÜZE MİSAFİR OLMAK!

Kusursuz bir düğün daveti için profesyonel bir çalışmanın gerekli olduğunu tahmin edersiniz. Ömrünüzün heyecanlı ve unutulmaz olan bu anlarını kusursuz bir şekilde organize edebilmek için destek alabileceğiniz düğün organizasyon firmaları bulunmakta. Masaların düzeni, sandalyelerin giydirilmesi ve süslenmesi, düğün davetiyeleri, nikah şekerleri, ses ve ışık düzeni, çiçekler gibi hemen her konuda deneyimli ekipleri ve şık, her bütçeye uygun dizaynları ile organizasyon firmaları sizin yardımınıza koşuyorlar.

Hayalinizdeki düğününüz ve detaylar. Neler yok ki? Süslemeler, hatıra defterleri, yüzük yastıkları, imza için kullanılan özel kalemler, masa kartları, şekerler, davetiyeler. Önerebileceğiniz ya da aklınıza gelmeyen bir çizim, hoşunuza giden bir renk, bir şekil, hatta tamamen sizi yansıtan özel bir çalışma. Bunların tümü düğününüzün o unutulmaz anlarını oluşturacaktır.

İşte bunları sizin için en özgün tasarımları yaratan organizasyon firmaları meydana getiriyor. Kar gibi beyaz veya rengarenk badem şekerleri. Hatıra olacak minicik kutular, nazar boncukları, gümüşten şekerlikler, yapay çiçeklerle kombine olan özgün tasarımlar. Belki de şık lavanta torbaları, farklı motiflerde likörlü çikolatalar. Nikah şekeri için seçenekleriniz adeta sınırsız. Davetiyelerinizin renginin ve biçiminin de, düğünün diğer detaylarıyla uyum içinde olması gerektiğini unutmayın. Sade ya da baskılı motifler, yapraklar, çiçekler ve benzeri aksesuarlarla süslenmiş, baş harflerin işlendiği davetiyeler. İnciler, püsküller, saten kurdeleli fiyonklar. Deniz kabuğundan çıkan bir davetiye! Belki ferman gibi yazılmış bir davetiye. Davetiye konusunda da hemen hemen sınır yok. Organizasyon şirketleri; sofra tasarımları, masa kartları, sandalye giydirme gibi diğer tüm düzenlemelerde de bütün şık seçenekleri önünüze seriyorlar.

NEDEN ORGANİZASYON ŞİRKETİ?

Tüm detayları kendinizin yapması da mümkündür. Eskiden organizasyon şirketleri mi vardı? Hatta çok şeyi daha ucuza çözebileceğinizi de düşünebilirsiniz. Firmaları tabii ki bu işi kar amacıyla yaparlar. Ancak, her ne kadar sizden kar etseler de, onlar profesyonel olduklarından sizin hayatınızda muhtemelen bir kez iş yapacağınız bir düğün salonu veya bir davetiye firmasıyla onlar devamlı olarak çalışmaktadırlar. Doğal olarak onlara verilen fiyatlar bu sebeple daha uygun olmaktadır. Bu nedenle onlar üzerinizden kar bile etseler, hem fazla koşturmadan, hem de aynı fiyatlarla düğününüzü çok daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz

Burada "hangi organizasyon şirketi" sorusunun cevabı da bulunmalıdır. Tecrübeli, müşteri odaklı, referanslı bir şirket seçmeye gayret edin. Birçok şirket de, referans olarak verebilecekleri, daha önce yaptıkları düğünlerin CD'leri bulunur. Bu CD'leri izleyerek fikir edinmek mümkündür.

Düğün organizasyonunuzun hazırlık aşamalarında ve bu en mutlu gününüzde tecrübe ve profesyonelliğimizle yanınızdayız.

Düğün Organizasyonunuza Geri Sayım Ve Yapılması Tavsiye Edilenler:
DÜĞÜNE 5 AY KALA
İlk önce düğün bütçenizi belirlemelisiniz.
Nasıl bir düğün organizasyonu istediğinize karar vermelisiniz.
Ailelerinize fikirlerinizi açmalısınız.
Düğün davetli miktarını belirlemeli ve liste yapmalısınız.
Düğün mekanları gezmelisiniz.
Düğün Organizasyon firmalarıyla görüşmelisiniz.
Düğün mekanınıza karar vermelisiniz.
Gelinliğinizi seçebilmek için araştırmalara başlamalısınız.
Eğer kilonuz fazlaysa diyete başlamalısınız.
Eviniz için alışverişe başlamalısınız.

DÜĞÜNE 3 AY KALA
Alyanslarınızı araştırıp almalısınız.
Düğün çiçeklerinizin türünü belirlemelisiniz.
Düğün pastanızın modelini seçmelisiniz.
Düğün menünüsünü belirlemelisiniz.
Süsleme türünüzü belirlemelisiniz.
Smokininizin seçimini yapmalısınız veya siparişini vermelisiniz.
Düğün davetiyeleri seçmeli ve bastırmalısınız.
Özeniyorsanız, davetiye zarflarınızı bir hattata yazdırmalısınız.
Nikah şekerinizin siparişini vermelisiniz.
Düğün müziklerinizi seçmelisiniz.
Düğün için DJ - orkestra seçiminizi yapmalısınız.
Animasyonlarınızı seçmelisiniz.
Video ve fotoğrafçınızı seçmelisiniz.
Balayı rezervasyonunuzu yaptırmalısınız.
Yurt dışına çıkacaksanız pasaport ve vizenizi kontrol etmelisiniz.
Nikah dairesindeki resmi işlemlerinizi tamamlamalısınız.
Hediye listenizi belirlemeli ve duyurmalısınız.
Kan uyum testi yaptırmalısınız.

DÜĞÜNE 1 AY KALA
 

Düğün mekanıyla sözleşmenizi yapmalısınız.
Seçtiğiniz organizasyon firmasıyla anlaşmanızı yapmalısınız.
Pasta siparişinizi vermelisiniz.
Düğün davetiyeleri davetlilere ulaştırılmalı.
Nikah memurunuzu belirlemelisiniz.
Müstakbel eşinizin hediyesini almalısınız.
Balayı gezinizin işlemlerini tamamlamalısınız.
Gelinlik aksesuarlarınızı almalısınız.
Cilt ve vücut bakımınızı yaptırmalısınız.
Kuaförünüzü, makyözünüzü belirlemelisiniz.
Nikah şahitlerini belirleyip, kendilerine haber vermelisiniz.
Video ve fotoğrafçı ile anlaşmalarınızı yapmalısınız.
Çiçek ve süslemeci ile anlaşmanızı yapmalısınız.
Müzik ve animasyon ekipleri ile anlaşma yapmalısınız.

DÜĞÜNE 1 HAFTA KALA
 

Gelinliğinizi / smokininizi teslim alıp, denemelisiniz.
Yüzüklerinizi hazırlamalı ve kontrol etmelisiniz.
L.C.V. sonuçlarını kontrol etmelisiniz.
Balayınız için bavulunuzu hazırlamalısınız.
Seyahat acentenizle yolculuğunuzu teyit etmelisiniz.
Şahitlerinizin gelebildiğinden emin olmalısınız.
Resmi işlemlerinizin bittiğinden emin olmalısınız.
Düğün yerleşim planını hazırlamalısınız.
Gelin arabanızı ayarlamalısınız.
Evinizi yerleştirmeli, eksikleri gidermelisiniz.
Yapılacak konuşma metnini hazırlamalısınız.
Güzellik salonunda son kez bakım yaptırmalısınız.
Gelin buketinizin siparişini vermelisiniz.
İlk dansınızın provasını yapmalısınız.
Ayakkabınızı yumuşatmak için evde giymelisiniz.
Kesinleşen davetli sayınızı, hizmet veren firmalara veya organizasyon firmasına bildirmelisiniz.
Saçınıza, makyajınıza karar verdikten sonra bir kez denemelisiniz.

DÜĞÜNE 1 GÜN KALA
 

Düğün planı listenizi son defa kontrol etmelisiniz.
Gelin arabanızın saatini teyit etmelisiniz.
Düğün mekanının hazırlıklarını kontrol etmelisiniz.
Menüyü son defa kontrol etmelisiniz.
Pastanın hazırlanmış olduğundan emin olmalısınız.
Nikah şekerlerini kontrol etmelisiniz.
Davetli sayısını son kez kontrol etmelisiniz.
Ödemelerinizi son güne bırakmamalısınız.
Müzik ve ışıklandırmayı kontrol etmelisiniz.
Videoyu ve fotoğrafçıyı kontrol etmelisiniz.
Kuaför ve makyöz randevunuzu teyit etmelisiniz.
Animasyonların hazır olduğunu kontrol etmelisiniz.
Yolda çocuklara verilecek zarfları hazırlamalısınız.
Geç yatmamalı, uykunuzu alıp dinlenmelisiniz.

DÜĞÜN GÜNÜ
Ilık bir banyo yapıp rahatlamalısınız.
Kuaförünüze gidip, saçınızı yaptırmalısınız.
Makyajınızı tamamlamalısınız.
Gelinlik ve smokininizi giymelisiniz.
Parfümünüzü sıkmalısınız.
Boş mide stres yapar. Hafif bir şeyler yemelisiniz.
Fotoğraf çekimlerinizi bitirmelisiniz.
Tören yerine bir saat önceden gitmelisiniz.
Gelin odasında kıymetli eşya bırakmamalısınız.
Gelen düğün çiçeklerini teslim alacak kişiyi belirlemelisiniz.

Sakinleşmeli, dinlenmeli ve günün tadını çıkarmalısınız.

Düğün ortamı

Hayatınızın en özel, en mutlu gecesini gerçekleştireceğiniz düğün ortamı nasıl bir yer olmalı? Bu konuda da pek çok seçeneğiniz var: Oteller, restoranlar, tekneler, açık ve sevimli bahçeler. Sadece nasıl bir düğün istediğiniz önemli. Buna karar verin ve detayları (tabii ki maddiyatı da) unutmayın.

Mavi sularda kuğu gibi ilerlemekte olan bir tekneyi mi, havuz başını mı, nostaljik bir bahçeyi mi veya kaliteli bir restoranda mı evlenmek istersiniz? Düğün yerinize karar vermek için eşinizle olduğu gibi ailenizle de konuşmalısınız ve fikir birliğine varmalısınız. Tabii ki seçim yaparken en önemli konu maddiyattır. Şunu samimiyetle belirtmek gerekir ki; gösterişli ve resmi havada olan bir düğünden ziyade, sıcacık bir ortamda, sevdiklerinizle beraber yapacağınız samimi bir düğün sizi daha fazla mutlu edebilir. Maddi durumunuzun izin verdiği ölçüde, yakın çevrenizi çağırabileceğiniz, nikahtan sonra bir kokteylin yanı sıra yemekli, müzikli bir düğün de yapmak olasıdır.

Düğün ortamınızı seçmeden önce, ailelerinizle de görüşerek, davetli sayınızı belirlemeniz gerekir. Tutacağınız mekanın servis olanaklarını öğrenmelisiniz. Servis yapılmaması durumunda, catering servisi düşünebilirsiniz. Kararınız kesinleştiğinde ödemenin nasıl yapılacağını ve diğer tüm detayları belgelendirerek sözleşmenizi yapmalısınız. Genellikle hafta içi yapılan düğünlerde fiyatlar daha uygun olmaktadır. Ayrıca düğün ortamının havalandırmasını da sorun. Özellikle sigara içmeyen konuklarınızın rahatsız olmamasını sağlayın. Salonun boşken daha değişik görünebileceğini unutmayın ve eğer mümkünse masalar yerleştirilmişken de önceden görün.

Birçok çift artık çok kalabalık ve gösterişli bir düğüne yüksek fiyatlar ödemek yerine, değişik bir yere balayına gitmeyi çok daha cazip bulabiliyor. Şunu da unutmamakta fayda var; siz ne yaparsanız yapın, düğünden sonra arkanızdan dedikodu mutlaka yapılacaktır.

KISA KISA DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR:

Ailelerinizle birlikte davetli sayınızı belirleyin. Bütçenizi düzenlerken ve düğün ortamını seçerken davetli adedi önemlidir.
Seçebileceğiniz düğün mekanlarının, özelliklerini, artılarını ve maliyetlerini öğrenin.

Düğün mekanında yiyecek - içecek servisinin olup olmadığını sorun.
Salonu yemeksiz olarak kiralıyorsanız, yiyecek - içecek servisi için bir catering firması bulabilirsiniz.
Fiyat alırken, menü seçeneklerini detaylı olarak sorun ve ne şekilde servis yapılacağını öğrenin.
Serviste kullanılacak olan masa örtülerini, tabakları, çatal-bıçakları ve bardakları da inceleyin.
Müzik önemlidir, seçiminizi belirterek detayları öğrenin. Orkestrayı dışarıdan getirecekseniz orkestra ile görüşün.
Davetli sayınıza yetebilecek olduğu belirtilen mekanı bir de masalar yerleşmiş olarak görün.
Pastanızı kim hazırlayacak? Bir kötü sürpriz yaşamamak için pastanızı bildiğiniz bir yerde yaptırtın.
Salon fiyatlarının hafta içi ve sonu farklılık gösterip göstermediğini de öğrenin.
Salon yetkilisiyle ödeme planında anlaşarak bu anlaşmayı detaylı bir şekilde kağıda yazıp imzalayın.
Nikahınız ve düğününüz bir arada yapılacaksa, nikah masasının konumunu iyi seçin.
Evli çiftin oturacağı masada, yakın akrabalar ve şahitler ile eşleri de bulunmalıdır.
Davetli miktarı fazlaysa yuvarlak masaları tercih edebilirsiniz.
Gençler ve çocuklar daha iyi eğlenebilmek amacıyla aynı masada bulunmak isterler.
Davetli isimlerinin yazıldğı yer kartlarını önceden hazırlarak masalara yerleştirmelisiniz.
Gönderilecek çiçeklerin daha şık durması için, önceden konulacak yerlerini tespit edebilirsiniz.
Kapıda bir yığılma olmaması için davetli araçlarının park yerlerini de tespit etmelisiniz.
Konuklarınızdan bir anınız olması amacıyla salon girişine şık bir defter yerleştirip, düşüncelerini belirtmelerini isteyebilirsiniz.
Yaz düğünü için, düğün ortamı olarak açık bir alan tercih etme durumunda, yağmur sürprizini de unutmayın.

Davetiye
Davetiye de kesinlikle olması gereken bir gelenektir. Davetiye sayesinde, düğün törenininizin yerini ve zamanını davetlilere bildirdiğiniz gibi, üzerine yazacağınız LCV (Lütfen Cevap Veriniz) notu ile de, davetlinin düğüne gelip gelemeyeceğini önceden bilme şansınız olmaktadır. Atılmayıp yıllarca hatıra olarak saklanması da, düğün gününü hatırlamaya bir araç olmaktadır.

Davetli listenizi 3 ay kadar önceden hazırlamalısınız.
Düğünden yaklaşık 2 ay önce davetiye tipini ve adedini belirleyin. Her aileye 1 adet davetiye gönderileceğini de unutmayınız.
Nikahınızı ve düğünüzü farklı yerlerde yapmanız halinde ve bazı kişileri sadece nikahınıza davet edecekseniz ayrı ayrı adetlerini belirleyiniz.
Davetiye siparişinizden önce nikah ve düğün mekanınızın yeri ile düğün tarihi belli olmalıdır.
Davetiyenize telefon numaranızı da yazarak, davetlilerin katılıp katılmayacaklarını size bildirebilmelerine olanak sağlayınız. (LCV: Lütfen Cevap Veriniz)
Davetiyelerin 1,5 ay önceden sizin elinizde olması iyi olur. Uzaktan gelecek olan konuklara davetiyelerini önceden göndermelisiniz.
Unutabileceğiniz ve sonradan akla gelebilecek kişiler için davetiyelerinizi bir miktar fazla yaptırın.
Matbaaya davetiyenizin prova baskısını görmeden davetiyelerinizin basılmasına onay vermeyiniz.
Davetiye siparişleri 100 adet ve katları şeklinde olabilmektedir.
Matbaa yada ajansla sözleşme yapın ve davetiyenin kod no.sunu, yazılacak metni, rengi ve teslim tarihinin belirtilmesini sağlayın.
Davetiyenize estetik ve güzellik katması amacıyla, davetli isimlerinin bir hattat tarafından yazılmasını isteyebilirsiniz.

Nikah şekeri
Davetlilerin hatıra olarak saklayacakları şirin bir nesnedir nikah şekeri. Yurdumuz aile gelenekleri içinde köklü bir geçmişe sahip olan nikah şekeri zamanla bazı değişikliklere uğramıştır. Artık klasikleşmiş olan; tül, badem şekeri ve gelin telinden yapılan şekerlerinden hemen hemen tamamen vazgeçildi. Bunların yerine içi lavanta dolu kesecikler, deniz kabukları, mumluklar, nazar boncukları ve ahşap süslemeleri görülmekte. Ayrıca; lokum, çikolata ve renkli bonbon drajele şekerlere de yer verilmekte. Özellikle yazın, sıcak havadan dolayı çikolata eriyip problem yaratabilmektedir.

Nikah şekerinizin siparişini 1 ay önceden verin.
Nikah şekerleriniz davetiyeniz ile kombine şekilde yapılabilir.
Sayı olarak aile adedini değil, kişi adedini düşünün.
Şekerlerinizi düğünden 2-3 gün önceden alın.
Nikah şekerleri davetliler gelmeden önce salona getirilmelidir.
Dağıtım şık bir sepetten yapılmalıdır, ambalaj kutusundan olmaz.
Dağıtım yapan kişi, kalabalığı hoş görüp nazik olmalıdır.
Şekerlerin uygun bir yerinde teşekkür yazısı, gelin ve damadın isimleri, tarih yazılı olmalıdır.

 

Düğün pastası (DÜĞÜNDEKİ TATLI ANINIZ)
Gelin ile damadın düğün pastasını birlikte keserken çekilen o fotoğrafları ne kadar da duygusal bir anlam taşır! Pastayı kesmelerinin ardından ilk lokmaları elleriyle birbirlerine yedirmeleri ise, ömürleri boyunca birbirlerini seveceklerinin, sayacaklarının ve kollayacaklarının işareti olmaktadır.

Düğün pastacılığı artık kendi başına bir sektör haline geldi. Çok ilginç ve ihtişamlı dizaynlarla yapılan bu sıradışı pastalar, harika tatlarıyla da düğünün unutulmazlarıı arasında bulunuyorlar. Artık çok katlı düğün pastaları fazla rağbet bulmuyor, daha az katlı ve görkemli dizaynlar isteniyor. Süslemelerde de yumuşak renkler tercih edilmekte. Beyaz kekli frambuaz pastalar her zaman tercih edilmekte olan düğün pastaları olarak dikkat çekmekte. Pasta üzerine çiçek kullanılacaksa, gerçek çiçeklerin çabuk bozulabileceğinden dolayı yapay çiçekler önerilmekte.

Değişik motiflerle, özel süslemelerle bir model tasarlanması durumunda pastalar genellikle maket olarak yapılıp, sadece gelin ile damadın ilk dilimi kesmelerine müsait olacak bir şekilde tasarlanmaktalar. Pastanızı çeşitli şekilde süslemeniz mümkün: taze meyve, çiçek, yıldız, uğur böceği, inci, kelebek, fiyonk, deniz kabuğu, nazar boncuğu gibi düğünün havasına uyan akseseuarlarla süsleme şansınız mevcut.

Düğün pastasının tadı da en az görüntüsü kadar güzel olmalı, davetliler uzun bir zaman geçtikten sonra bile pastanın tadını hatırlayabilmeli. Artık bol krema ve şeker kullanılan pastalar yok. Unlu ve kıvamlı pastalar daha çok rağbet görmekte. Günümüzde son trend ise daha nemli pastalardan yana. Bir zamanların Hindistan cevizli pastaları artık eskisi kadar istenmiyor. Artık tiramisulu pastalar daha çok tercih görüyor. Az şekerli ve hafif olan İtalyan pastalarını da kolay hazmedilmesinden dolayı önerebiliriz.

 

Düğününüz için ilk adımlardan biri de evlilik başvurusu...
RESMİ İŞLEMLER:
İstediğiniz günü ve saati alabilmek için evlilik başvurunuzu zamanında yapmalısınız. Evlilik işlemlerinizi yaptırabilmek için ikamet ettiğiniz ilçenin nikah memurluğuna, 2-3 ay öncesinden, çift olarak ve mutlaka şahsen başvuru yapmalısınız.

Nikah ücreti ilçeye göre farklılık göstermekte. Bazı ilçelerde hafta içi ücretsiz nikah da kıyılabiliyor. Her nikah dairesinin anlaşmalı olduğu bir fotoğraf stüdyosu vardır. Bu nedenle dışarıdan profesyonel bir fotoğrafçı getiremezsiniz ama kendiniz fotoğraf çekebilirsiniz. Buna hiç kimse birşey diyemez.

EVLİLİK BAŞVURUSUNDA GEREKENLER:

Evlenecek çiftlerin beraber gelmeleri gerekmektedir. 
Resimli olarak nüfus cüzdanlarının asılları ve fotokopileri. 
Çiftlerden bir tanesinin o ilçede oturduğunu belgeleyen ikametgah. 
Çiftlerin 6'şar adet vesikalık fotoğrafı. 
Çiftlerin son medeni hallerini belirten nüfus kayıt örnekleri. 
Daha önce evlenme, boşanma varsa nüfus cüzdanlarına işlenmiş son medeni halleri. 
Boşanmanın kesinleşmesinden itibaren 300 günü dolmayan bayanların Aile Mahkemesi'nden iddet müddeti kararı almaları ve kesinleştirmeleri zorunludur. 
Yabancı uyruklu ise Türkiye'de bağlı bulunduğu konsolosluktan alınarak Vilayet Hukuk İşleri'ne onaylatılmış bekarlık belgesi. 
İstanbul'da konsolosluğu bulunmayan yabancılar için Ankara'da bulunan Büyükelçiliklerinden alınan bekarlık belgelerinin Dışişleri Bakanlığı'nca onaylatılması gerekmektedir. 
Hükümet Tabibliği, Sağlık Ocağı veya İlçe Belediye Başkanlığı Sağlık İşleri Müdürlüğü'nden onaylanmış evlenme raporu. 
Evraklar pilot veya dolmakalem ile doldurulmalıdır. 
16 yaşını doldurup, 17'sinden gün alan adaylar Aile Mahkemesinden evlenme izin belgesi,17 yaşını bitirip 18 yaşından gün alan adaylar noterden alınmış anne-baba muvaffakatnamesi ile evlenebilirler.(Anne veya babadan biri ölmüş ise ölümü nüfus kaydı ile belgelenecektir). 
Mal ayrılığı talebi olanların, noterden yaptırmış oldukları "mal ayrılığı sözleşmesi" müracaat dosyasına konur. 
Kızlık soyadını kullanmak isteyenler, müracaat anında kayıt masasından temin edecekleri soyadı dilekçesini doldurmak zorundadırlar. 
Müracaat evrakları, alındığı tarihten itibaren 6 ay geçerlidir. 
Nikah şahitlerinin evlenecek kişileri tanıması ve T.C. Kimlik numaralarının bulunması gereklidir. 
Not: Bu bilgiler Kadıköy Belediyesi'nden alınan bilgildir. Diğer belediyelerin şartlarında farklılıklar olabilir.

 • 2.İnönü Düğün organizasyonu
 • Altıevler Düğün organizasyonu
 • Atatürk Düğün organizasyonu
 • Çamtepe Düğün organizasyonu
 • Çatalkaya Düğün organizasyonu
 • Huzur Düğün organizasyonu
 • Ilıca Düğün organizasyonu
 • Limanreis Düğün organizasyonu
 • Narlı Düğün organizasyonu
 • Sahilevleri Düğün organizasyonu
 • Yenikale Düğün organizasyonu

 


Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu Düğün Organizasyonu

Narlıdere Organizasyon & Düğün Organizasyonu


ŞUBE-1

Adres: Hacı İsa Mah. Bülent Baratalı Caddesi No:80/C Urla-İZMİR
İletişim: 0530 687 17 07 - 0232 754 42 28
Müşteri Hizmetleri: 0850 811 35 85

ŞUBE-2

Adres: 16 Eylül Mahallesi 3007 sokak 2/5 Çeşme Sanat Merkezi Çeşme / İZMİR
İletişim: 0530 687 17 07
Müşteri Hizmetleri: 0850 811 35 85

ŞUBE-3

Adres: Çolak İbrahim Bey Mahallesi Fabrika Caddesi No:60 Seferihisar / İZMİR
İletişim: 0530 687 17 07
Müşteri Hizmetleri: 0850 811 35 85

© Copyright 2017 Tolga Kara Organizasyon - web tasarım,web yazılım,urla,izmir,seo optimizasyon